Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/21508/bezvaenergie_cz/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5763

Ještě jste se s aukcemi nesetkali? Nevadí.  

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky, nebo nám zanechejte svůj kontakt. Rádi Vaše otázky zodpovíme.

 

Elektronická aukce? Co to je a jak funguje?

Aukce je on-line jednání většího množství prověřených dodavatelů, splňujících podmínky aukce, o ceně energií. Oproti klasickým aukcím se však cena snižuje. Každý ze zapojených dodavatelů vidí pouze nejnižší cenovou nabídku v daném okamžiku a může tak pružně reagovat dalším snížením ceny.

 

Co musím udělat, pokud chci cenu z e-aukce?

Pro získání nejlepší ceny energie vzešlé z e-aukce od Vás potřebujeme kopie těchto podkladů zaslané scanem nebo poštou:

  • Smlouvu se stávajícím dodavatelem energie včetně všech případných dodatků
  • Poslední roční vyúčtování.

My Vám následně vytvoříme Smlouvy s konkrétní cenou, které Vám zašleme k podpisu. Podepsané Smlouvy nám zašlete poštou zpět a tím je pro Vás veškerá administrativa hotová. Vše ostatní vyřešíme za Vás. V průběhu uzavírání nové Smlouvy se na nás vždy neváhejte obrátit v případě jakýchkoli dotazů.

 

Co získám využitím aukce?

  • Výhodné ceny v průměru o 20-30 % nižší než aktuální ceníkové ceny dodavatelů energií.
  • Jistotu cen a podmínek v nově uzavřené smlouvě na 2 roky.
  • Garantované podmínky bez skrytých poplatků.
  • Kompletní servis, v rámci kterého Vám zajistíme nejen uzavření smlouvy nové, ale také možnost opětovného využití e-aukce před uplynutím uzavřené smlouvy.
  • Nejsme zástupcem žádného dodavatele energie. Garantujeme Vám Průhlednost a otevřenost soutěže v e-aukci.
  • Využití cen z e-aukce zcela ZDARMA.
  • Péči, kterou jinde nezískáte. Svých klientů si velmi vážíme a pečujeme o ně s úctou a vřelostí.

Co se v e-aukci soutěží?

Ceny, které je možné ovlivnit v elektronické aukci, jsou ceny bez distribučních poplatků, tedy státem neregulovaná část energií.

Co se soutěží

Kdy mohu získat ceny z e-aukce?

Ceny z e-aukce můžete získat v těchto případech:

Kdy mohu získat ceny z e-aukce?

Pokud mám více odběrných míst, můžu e-aukci využít pro všechna místa?

Záleží jen na Vaši vůli. Do e-aukce můžete zařadit všechna odběrná místa, ale také nemusíte. Logické ovšem je mít odběrná místa za stejnou cenu a u stejného dodavatele.

 

Budete mi měnit elektroměr, plynoměr?

Elektroměr ani plynoměr se Vám díky využití e-aukce měnit nebude. Získáte pouze nového dodavatele energie. Distributor, který se stará o tyto zařízení, pro Vás zůstává stále stejný (např. RWE a ČEZ pro Moravskoslezský kraj).

 

Co když mi dodavatel změní cenu neregulovaných plateb?

Dodavatel Vám změnit cenu nemůže, protože jako přílohu ke smlouvě máte Jednostranné čestné prohlášení dodavatele, kde je mimo jiné uvedeno, že ceny jsou po dobu 24 měsíců neměnné. Právě to, aby Vám dodavatel garantoval cenu na celou dobu bez dalších skrytých poplatků, je servis, který je součástí naší služby.

 

Na jakou dobu je smlouva z e-aukce sepsána?

Smlouva s novým dodavatelem se vždy u domácností sjednává na dobu určitou s dobou platností na 2 roky od možného zahájení dodávek novým dodavatelem, a to jak pro elektřinu, tak pro zemní plyn.

 

Proč jsem novou smlouvou vázán na 24 měsíců?

Protože dodavatel v e-aukci nabídne podstatně výhodnější cenu, než kdybychom cenu soutěžili na dobu neurčitou. Dodavatel by neměl jistotu, jak dlouho Vám bude energii dodávat.

 

Kdo a jak Vás platí?

Odměnu, kterou z této práce máme, platí vítězný dodavatel formou předem stanového aukčního poplatku. Pro dodavatele je tato služba výhodná, protože získává celou skupinu klientů najednou a šetří tak například náklady za reklamu. Klient v tomto případě neplatí skutečně nic.

 

25 864 domácností už s námi ušetřilo celkem 325 019 624 Kč
12 567 Kč v průměru ušetřila jedna domácnost